Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zgodnie z przyjętą w Zespole Szkół w Brzeźnie polityką bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych, w szkole prowadzony jest jawny rejestr zbiorów danych w formie papierowej oraz elektronicznej

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Nauczanie zdalne - do 24 maja 2020r. Egzamin ósmoklasisty 16,17,18 czerwca 2020r.

Utworzono dnia 24.04.2020

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie.

Nauczanie zdalne - do 24 maja 2020r. Egzamin ósmoklasisty 16,17,18 czerwca 2020r.

Serdecznie dziękuję za dotychczasową współpracę. Staramy się udoskonalać metody i środki stosowane podczas nauki zdalnej. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i propozycje, które ułatwią nam przejście przez te trudne czasy.

Życzę zdrowia

Pozdrawiam

Adam Hamerski

czytaj dalej na temat: Nauczanie zdalne - do 24 maja 2020r. Egzamin ósmoklasisty 16,17,18 czerwca 2020r.

ZDALNE NAUCZANIE - blokowy PLAN LEKCJI, Procedury Zdalnego Nauczania

Utworzono dnia 28.03.2020

Szanowni Państwo

Znaleźliśmy się w bezprecedensowej sytuacji. Musimy temu podołać. Liczę na wzajemną współpracę.

Od poniedziałku 30 marca 2020 roku wprowadzamy w naszej szkole zajęcia "Blokowe". Pragniemy doprowadzić do sytuacji, że wszystkie nasze działania będą systematyczne, realizowane na platformie Office 365. Wynaga to pełnej mobilizacji. Bez współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców nie damy sobie z tym rady. Wszelgie uwagi,problemy proszę kierować do mnie poprzez dziennik elektroniczny lub dzwoniąc pod numer 606957971.

W  DOKUMENTACH PLAN "LEKCJI" OBOWIĄZUJĄCY OD PONIEDZIAŁKU 30 MARCA 2019 ROKU W NASZEJ SZKOLE. LUB KLIKNIJ TUTAJ

ORAZ PRPCEDURY ZDALNEGO NAUCZANIA. LUB KLIKNIJ TUTAJ

Życzę zdrowia dyrektor szkoły Adam Hamerski

 

czytaj dalej na temat: ZDALNE NAUCZANIE - blokowy PLAN LEKCJI, Procedury Zdalnego Nauczania

Nauczanie zdalne

Utworzono dnia 24.03.2020

Na początek kilka słów od MEN

20.03.2020
Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
– Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają oni w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z nich łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce – podkreślił Minister Edukacji Narodowej. – Apeluję i proszę dyrektorów szkół oraz nauczycieli o zwrócenie szczególnej uwagi na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, a także uwzględnienie możliwości psychofizycznych dzieci. Proszę wszystkie organy prowadzące i samorządy o okazanie niezbędnego wsparcia materialnego i organizacyjnego. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność – powiedział minister Dariusz Piontkowski.

 

czytaj dalej na temat: Nauczanie zdalne

Informacja nt. rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Utworzono dnia 24.03.2020

Dyrektor Szkoły informuje, że wszystkie złożone wnioski o przyjęcie do klasy 1 oraz do oddziału przedszkolnego zostały rozpatrzone pozytywnie.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z dyrektorem szkoły 606957971

czytaj dalej na temat: Informacja nt. rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Dziennik elektroniczny

Utworzono dnia 21.03.2020

Szanowni Rodzice

Bardzo proszę sprawdzić czy mają Państwo dostep do dziennika elektronicznego szkoły. Jeśli będzie problem prosze dzwonić 606957971.

Sprawny przepływ informacji umożliwi nam funkcjonowanie w tym trudnym czasie.

Adam Hamerski

 

czytaj dalej na temat: Dziennik elektroniczny

Dzieci uczą rodziców w domu

Utworzono dnia 16.03.2020

Szanowni rodzice uczniów 0-3

Od pewnego czsu realizujemy w naszej szkole projekt "Dzieci ucza rodziców". Niestety w zaistnaiłej sytuacji prosimy Państwo o pomoc. Szczegóły poniżej.

Pozdrawiam

Adam Hamerski

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

czytaj dalej na temat: Dzieci uczą rodziców w domu

W związku z koniecznością pozostania uczniów domu

Utworzono dnia 16.03.2020

W związku z koniecznością pozostania uczniów naszej szkoły w domach bardzo proszę o szczegółną dbałość o to, by dzieci nie przemieszczały się, jeśli nie ma takiej potrzeby. Izolacja ma sens i przynosi efekty, jesli nie spotykamy się w grupach w sklepach, na boisku,  podwórku itp., powinniśmy unikać skupisk ludzkich oraz podróżowania komunikacją publiczną. Proszę o zwrócenie uwagi na przestrzeganie higieny zgodnie z zaleceniami i uważne śledzenie bieżących komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Podjęliśmy działania w celu kontynuacji nauki on-line. Nauczyciele skontaktują się tą drogą z Państwem oraz z uczniami. Szczególnie proszę śledić informacje na e-dzienniku.

Nauczyciele będą przesyłać do Państwa informacje, linki do pracy dla uczniów, Proszę o motywowanie dzieci do pracy.

W razie potrzeby proszę o kontakt mailowy spbrzezno@kostrzyn.wlkp.pl  lub telefoniczny 606957971 - dyrektor,  603655304 sekretariat.

Zyczę zdrowia

Adam Hamerski - dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: W związku z koniecznością pozostania uczniów domu

KOMUNIKAT NR 2 W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM WYSTĄPIENIA CHORÓB ZAKAŹNYCH SPOWODOWANYCH KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2

Utworzono dnia 11.03.2020

Szanowni Mieszkańcy!

W trakcie dzisiejszej (11.03.2020 r.) konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów przekazał decyzje o zamknięciu placówek oświatowych i szkół wyższych od poniedziałku 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020r.

Zwracam się z prośbą aby już od jutra (12.03.2020 r.) rodzice nie posyłali dzieci do szkół.

Jednakże w czwartek i w piątek (12-13.03.2020 r.) placówki oświatowe
w Gminie Kostrzyn będą otwarte, pełniąc funkcje opiekuńcze dla dzieci, dla których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki z dnia na dzień.

Apeluję o zachowanie szczególnej ostrożności, przede wszystkim
o pozostanie dzieci i młodzieży w domach na czas zawieszenia zajęć lekcyjnych.

Jednocześnie zgodnie z wczorajszym komunikatem przypominam,
że wszystkie zajęcia dodatkowe i imprezy w szkołach, jednostkach podległych i organizacjach zostały zawieszone do odwołania.

Zwracam się także z prośbą o zawieszenie lub odwołanie zaplanowanych przez stowarzyszenia i organizacje działające na terenie Gminy Kostrzyn zajęć, spotkań czy imprez m.in. na obiektach użyteczności publicznej.

Uprzejmie proszę wszystkich mieszkańców i klientów Urzędu Miejskiego, Zakładu Komunalnego, OPS, Biblioteki Publicznej, MGOK oraz wszystkich innych jednostek publicznych o ograniczenie wizyt w tych instytucjach. Zachęcam do kontaktów telefonicznych oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Zwracam się z apelem do Państwa o wspólną odpowiedzialność za bezpieczeństwo nas wszystkich Mieszkańców Gminy Kostrzyn i ograniczenie do niezbędnego minimum spotkań i kontaktów w najbliższym otoczeniu.

Zamknięte zostały również na terenie kraju kina, muzea i teatry i inne instytucje sportu i kultury.

Apeluję do Państwa o zrozumienie zaistniałej sytuacji i proszę o zachowanie spokoju i rozwagi.

Wszelkie informacje w/w zakresie będziemy przekazywać na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej – www.kostrzyn.wlkp.pl, profilu Facebook @Gmina Kostrzyn oraz gminnego systemu powiadamiania mieszkańców SMS.

Szymon Matysek
Burmistrz Gminy Kostrzyn

czytaj dalej na temat: KOMUNIKAT NR 2 W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM WYSTĄPIENIA CHORÓB ZAKAŹNYCH SPOWODOWANYCH KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM WYSTĄPIENIA CHORÓB ZAKAŹNYCH SPOWODOWANYCH KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2

Utworzono dnia 11.03.2020

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM WYSTĄPIENIA CHORÓB ZAKAŹNYCH SPOWODOWANYCH KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2

Drodzy Mieszkańcy,
od wielu dni wszyscy obserwujemy sytuację w kraju i za granicą związaną z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej spowodowanej koronawirusem SARS-CoV-2. W chwili obecnej na terenie Gminy Kostrzyn nie zanotowano żadnego przypadku zarażenia osoby koronawirusem. Niemniej jednak sytuacja stanowi poważne wyzwanie dla wszystkich służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej gminy.
W dniu dzisiejszym odbyła się wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego z Wójtami/ Burmistrzami gmin województwa wielkopolskiego, w której uczestniczył również Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Ponadto odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem kierowników przychodni lekarskich, dyrektorów placówek oświatowych, urzędu i jednostek organizacyjnych gminy.
Informuję, że z dniem jutrzejszym w związku z koniecznością zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2 zostały zawieszone do odwołania:
- wszelkie zajęcia dodatkowe organizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kostrzynie oraz Bibliotekę Publiczną w Kostrzynie;
- funkcjonowanie świetlic środowiskowych na terenie gminy;
- dodatkowe zajęcia w placówkach oświatowych oraz wyjazdy edukacyjne uczniów np. do kina czy na basen;
- zgromadzenia i imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe.
Jednocześnie zwracam się z prośbą o prewencyjne zmiany terminów lub odwołanie zaplanowanych przez stowarzyszenia i organizacje działające na terenie gminy Kostrzyn zajęć, spotkań czy imprez m.in. na obiektach użyteczności publicznej.
Informuję, że dyrektorzy i kierownicy wszystkich instytucji publicznych zostali zobowiązani do zwiększenia reżimu sanitarnego w podległych im placówkach. Kierujący szkołami i przedszkolami zostali powiadomieni, że w opinii Wojewódzkiego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego nie ma żadnych podstaw epidemiologicznych do masowego zamykania szkół.
Po konsultacji z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarno-Epidemiologicznym oraz z Kuratorium Oświaty w Poznaniu w chwili obecnej nie ma wskazań i rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej i innych instytucji, aby odwołać zajęcia w gminnych placówkach oświatowych.
Stanowisko to na chwilę obecną jest wiążące dla Organu Prowadzącego szkoły i przedszkola na terenie gminy Kostrzyn. Ewentualne decyzje o zawieszeniu zajęć w szkołach i przedszkolach będą podejmowanie na bieżąco i w trybie natychmiastowym w uzgodnieniu z Inspekcją Sanitarną i Wojewodą Wielkopolskim. Dlatego też zwracam się szczególnie do Rodziców o śledzenie wszystkich informacji dotyczących podejmowanych przez nas działań prewencyjnych.
Kierujący instytucjami oświatowymi zobowiązani zostali do przeprowadzenia pogadanek na temat dezynfekcji i mycia rąk oraz podstawowych zasad higieny osobistej.
Wszystkie działania, które już teraz podejmujemy są działaniami prewencyjnymi w celu zminimalizowania możliwości wystąpienia i rozprzestrzeniania się tej choroby na terenie miasta i terenach wiejskich gminy Kostrzyn.
Apeluję do Państwa o zrozumienie zaistniałej sytuacji i proszę o zachowanie spokoju, rozwagi i zdrowego rozsądku.
Wszelkie informacje w/w zakresie będziemy przekazywać na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej – www.kostrzyn.wlkp.pl, profilu Facebook @Gmina Kostrzyn oraz gminnego systemu powiadamiania mieszkańców SMS.

Szymon Matysek
Burmistrz Gminy Kostrzyn

czytaj dalej na temat: KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM WYSTĄPIENIA CHORÓB ZAKAŹNYCH SPOWODOWANYCH KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet

Utworzono dnia 09.03.2020

To popularne święto, które wzbudza sympatię nie tylko wśród pań. Jest świetnym pretekstem do tego, by sprawić przyjemność ważnej dla nas kobiecie – Mamie, Babci, Przyjaciółce. Czy to ważne? Na pewno. I to nie tylko dla obdarowywanych, ale również dla obdarowujących. Również w naszej szkole nie mogło zatem zabraknąć symbolicznego, zdrowego upominku,
a przede wszystkim ciepłych słów od Samorządu Uczniowskiego, który…

WSZYSTKIM PANIOM (W KAŻDYM WIEKU) ŻYCZY SPEŁNIENIA MARZEŃ!

 

czytaj dalej na temat: Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet

Sprawdź stan powietrza w Brzeźnie

Uczeń z pasją - projekt

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny